لطفا صبر نمایید...

راهنمای سامانه


                      

ثبت نشریه در سامانه

 1. صاحب امتیاز نام کاربری خود در سامانه جامع رسانه های کشور را در سامانه وارد کرده و پس از انتخاب نام کاربری و رمز عبور (مختص سامانه نشریات اهدایی) ثبت نام می کند.
 2. صاحب امتیاز با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه می شود.
 3. در صفحه ثبت نشریه ی جدید، شناسه ی مجوز، نشریه را در سامانه ثبت می نماید و در صورت صحت شناسه، نام نشریه ایشان اضافه می شود. لازم به توضیح است که سیستم تنها شناسه مجوز نشریات چاپی بجز روزنامه ها را می پذیرد.
 4. نشریه ثبت شده، توسط کارشناس بررسی و در صورت تأیید در سامانه فعال می شود.

 

 

طرح توزیع نشریات اهدایی

 1. صاحب امتیاز با نام کاربری و رمز عبور انتخاب شده برای سامانه ی نشریات اهدایی وارد سیستم می شود.
 2.  برای ثبت درخواست نشریه، نام نشریه، شماره مسلسل و تعداد نسخ برگشتی، را مشخص می کند. لازم به توضیح است در این مرحله، تنها شماره مسلسلی از نشریه اجازه ی ثبت خواهد داشت که : 1- اعلام وصول آن تأیید شده باشند، 2- تاریخ روی جلد آن نهایتا مربوط به دو ماه پیش  باشد، 3- نشریه دارای تخلف عدم حمایت نباشد، 4- همچنین  نظم در انتشار نشریه بالای 80% باشد. پس از ثبت درخواست، وضعیت نشریه در حالت «در انتظار بررسی» قرار خواهد گرفت.
 3.  بررسی درخواست ثبت شده توسط کارشناس سامانه انجام می شود و پس از مشخص کردن تعداد نسخ مورد پذیرش درخواست را تأیید می نماید و به نشریه اعلام می شود که تعداد نسخه های اعلام شده را در تاریخ مقرر به سامانه تحویل نماید. وضعیت درخواست در این مرحله «تأیید» خواهد بود و چنانچه درخواست ثبت شده توسط کارشناس رد شود، وضعیت در حالت «عدم پذیرش» قرار خواهد گرفت.
 4.  متقاضی نشریات را به تعداد اعلام شده به مرکز تحویل می دهد. کارشناس در این مرحله تعداد نشریات پذیرفته شده (که به لحاظ ظاهری سالم باشند) را از متقاضی دریافت و در سامانه ثبت می نماید. در این مرحله، وضعیت درخواست به «پذیرفته شده» تغییر می کند.
 5.  کارشناس سامانه با تعیین نام مرکز، و ذکر تعداد نشریه ی ارسالی نشریات را به مراکز مورد نظر ارسال می کند و پس از اتمام فرآیند و توزیع تمام نسخ نشریه، وضعیت از «پذیرفته شده» به «اتمام فرآیند توزیع» تغییر می کند.
 6. بهای نشریات خریداری شده برای، نشریاتِ تا 48 صفحه: 600 تومان، از 48 تا 96 صفحه: 1200 تومان، و بیش از 96: صفحه 1500 تومان محاسبه میشود.
 7. مبالغ به حساب صاحب امتیاز نشریه واریز می گردد و در سامانه با وضعیت «پرداخت شده» ثبت می گردد.  
فایل های ضمیمه
فایلی آپلود نشده است